Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

Teismo psichologas

Teismo psichologo pareigybė reikalinga užtikrinti ikiteisminiame tyrime ir teismo procese dalyvaujančių asmenų (nepilnamečių ir mažamečių) kvalifikuotą apklausą, suteikti jiems tinkamą psichologinę pagalbą, įvertinti jų  raidos ypatumus, psichologines, asmenybės ir raidos problemas.

Teismo psichologo veiklos tikslas – apsaugoti vaiką nuo traumuojančio poveikio teismo procese, padedant teisėsaugos institucijai surinkti su įvykiu susijusią informaciją, tapti kvalifikuotu tarpininku tarp vaiko (jo šeimos narių, artimųjų, atstovo) ir teisininko.

Teismo psichologas savo funkcijas atlieka tiek baudžiamose, tiek civilinėse bylose, kuriose dalyvauja ir yra apklausiami mažamečiai bei nepilnamečiai asmenys.

Šis specialistas savo funkcijas atlieka teismo pirmininko ar teisėjo pavedimu, jo veiklos teritorija – Plungės apylinkės teismas, Plungės apylinkės teismo Kretingos, Palangos ir Skuodo rūmai.

„Ką reikėtų žinoti apie pagalbą vaikui teisminiame procese?“

 Svarbu! Pagal privačių asmenų prašymus Plungės apylinkės teismo psichologas paslaugų neteikia.

___________________________________________________________________________________________

INFORMACIJA TEISĖJAMS, IKITEISMINIO TYRIMO PAREIGŪNAMS

Teisėjai, ikiteisminio tyrimo pareigūnai, suderinę su Plungės apylinklės teismo vyriausiąja specialiste (teismo psichologe) Dovile Godelyte planuojamos psichologinės pagalbos teikimo datą, laiką, vietą, turi užpildyti šią prašymo formą:

pdf PRAŠYMO FORMA (forma parsisiųsti)  
Kaip vykdyti vaiko apklausą Ką reikėtų žinoti apie pagalbą vaikui teisminiame procese

Svarbu! Parsisiųstą formą galima pildyti kompiuteriu arba raštu; užpildytą ir pasirašytą formą būtina nuskenuoti ir siųsti el. paštu dovile.godelyte@teismas.lt