Asmenų aptarnavimo tvarka
Elektroninės pristatymo dėžutės duomenys (E. pristatymas):
Elektroninės pristatymo dėžutės pavadinimas – Plungės apylinkės teismas;
Elektroninės pristatymo dėžutės adresas – 191447033
DOKUMENTŲ PRIĖMIMO LAIKAS IR TVARKA
Plungės apylinkės teisme dokumentai priimami „Vieno langelio“ aptarnavimo sistema.
Teismo rūmams adresuotų asmenų prašymų priėmimą ir nagrinėjimą bei jų aptarnavimą „vieno langelio“ principu organizuoja ir vykdo Raštinė.
Raštinės darbuotojai dokumentus priima ir išduoda Taisyklių 9-10 punktuose numatytu laiku.
Teismo darbuotojai, aptarnaujantys asmenis „vieno langelio“ principu, atlieka šias funkcijas:
- priima ir užregistruoja gautus asmenų prašymus, skundus ir perduoda juos Teismo pirmininkui, jo pavaduotojui arba Teismo kancleriui, o jų nesant juos pavaduojantiems asmenims;
- asmens pageidavimu, informuoja jį apie prašymą nagrinėjantį darbuotoją; jeigu prašymo nagrinėjimas nepriskirtinas Teismo kompetencijai, persiunčia jį kitai institucijai, pasilikęs prašymo kopiją;
- įteikia ar išsiunčia asmeniui ar jo atstovui atsakymą į jo prašymą ar skundą;
- asmens pageidavimu, jį informuoja apie prašymo nagrinėjimo eigą;
- nukreipia asmenį pas Teismo darbuotoją, pagal kompetenciją galintį spręsti asmeniui rūpimus klausimus
Asmenys rašytinius ir žodinius prašymus ar skundus gali pateikti, taip pat kreiptis bendraisiais klausimais:
BENDRAVIMO SU TEISMO PIRMININKU REKOMENDACIJOS
Registruodamiesi pokalbio, kad bendravimas su teismo pirmininku vyktų kuo sklandžiau, nurodykite Jums rūpimus klausimus ir pageidaujamą pokalbio temą.
Atkreipiame dėmesį, kad teismo pirmininko galimybės atsakinėti į klausimus ir bendrauti ribas nustato Teismų įstatymas bei Teisėjų etikos kodeksas. Pagal Teismų įstatymą teismo pirmininkas yra atsakingas už administravimo teisme organizavimą ir priežiūrą, o asmenų skundus jis gali tirti tik tiek, kiek jie susiję su teisėjų neprocesiniais veiksmais, nesusijusiais su teisingumo vykdymu. Teismo pirmininkas negali kištis į bylų nagrinėjimą ir nurodyti kitiems teisėjams, kaip nagrinėti ir spręsti bylas, negali daryti įtakos bylų eigai ir baigčiai, nes taip būtų pažeistas konstitucinis teisėjų nepriklausomumo principas. Be to, Teisėjų etikos kodeksas teismo pirmininkui, kaip ir bet kuriam kitam teisėjui, draudžia reikšti išankstinę nuomonę nagrinėjamų bylų klausimais, konsultuoti asmenis teisiniais klausimais įstatymų nenumatytais atvejais, svarstyti nagrinėjamą bylą su proceso dalyviais ne teismo proceso metu, viešai pasisakyti apie kitų teisėjų nagrinėjamas bylas.