Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismo psichologo kasdienybė – profesionali ir kokybiška vaiko apklausa

Teismo psichologo kasdienybė – profesionali ir kokybiška vaiko apklausa
2020-02-17

2015 metais apygardų teismuose darbą pradėjo teismų psichologai, kurie, taikydami specialias metodikas, pradėjo vykdyti mažamečių ir nepilnamečių apklausas ikiteisminiame tyrime ir teismo procese. Teismo psichologo pagrindinė funkcija – profesionali ir kokybiška nepilnamečio vaiko apklausa, kurios metu svarbu ne tik padėti teisininkams surinkti reikiamą informaciją apie įvykį, bet ir labai svarbu padėti vaikui teisminiame procese jaustis saugiai bei apsaugoti jį nuo antrinio traumavimo.

Šiais metais minimas Lietuvos teismuose dirbančių psichologų veiklos penkmetis. Šios sukakties proga teismuose dirbantys psichologai paruošė pristatymus apie savo darbą ir surengė parodą. Joje eksponuojami 5 apygardų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio  – teismo psichologo darbą iliustruojantys stendai. Juose sudėti į teismą atėjusių liudyti vaikų piešiniai bei juos iliustruojančios citatos, stenduose pateikta informaciją apie vaikų apklausos kambarius, juose įvykdytų apklausų skaičių bei pristatomi teismuose dirbantys psichologai.

 Paroda bus eksponuojama visų 5 apygardų teismuose. Gruodžio mėnesį startavusi Klaipėdos apygardos teisme, paroda vasario mėnesį eksponuojama Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose.

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį. 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

 

Dovilė Godelytė

Plungės apylinkės teismo vyriausioji specialistė (teismo psichologė),

laikinai einanti (atstovo spaudai) pareigas

Tel. (8 460) 30 046

El. p. dovile.godelyte@teismas.lt

https://plunges.teismai.lt/

 

 

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}