Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismo pirmininko Eriko Jurgučio sveikinimas Konstitucijos dienos proga

Teismo pirmininko Eriko Jurgučio sveikinimas Konstitucijos dienos proga
2020-10-23

Spalio 25-oji – ypatinga proga pareikšti pagarbą pagrindiniam mūsų šalies įstatymui – Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Šiemet sukanka dvidešimt aštuoneri metai, kai mes, lietuviai, priėmėme pagrindinį šalies įstatymą. Tokio amžiaus nebuvo sulaukusi nė viena Lietuvos valstybės konstitucija.

Nuo visų ankstesniųjų dabartinė Konstitucija skiriasi ne tik ilgaamžiškumu, bet ir visuomenės vieningumu ją priimant – 1992 m. spalio 25-ąją Konstitucijai referendume pritarė absoliuti Tautos dauguma. Vieningai priėmę šį dokumentą, mes nustatėme, kad pagrindinis šalies įstatymas grindžiamas teisingumu, pagarba teisei, demokratija bei kitomis vertybėmis.

Konstitucija kiekvieną iš mūsų įpareigoja gerbti šias vertybes, grįsti jomis savo sprendimus, saugoti ir ginti piliečių teises bei laisves, būti atvirais visuomenei. Privalome konstitucinį vertybių pamatą puoselėti kasdien – taip bus pateisinami Tautos lūkesčiai, užtikrinamas stabilumas ir saugumas. Tik būdami ištikimi viršiausiam nacionaliniam susitarimui, galėsime kurti demokratinę, teisės viršenybe grįstą ir kiekvieną žmogų gerbiančią Lietuvą.

Per dvidešimt aštuonerius metus Konstitucija tapo mūsų kasdienybės dalimi: ja savo profesinėje veikloje remiasi ne tik teisininkai, bet ir likusi visuomenės dalis, gindami savo teises ir ribodami valdžios galias. Tai patvirtina: Konstitucija veiksmingai atlieka savo paskirtį ir yra gyvybinga. Tad būkime drąsūs, išmintingi ir teisingi vykdydami Konstitucijos priesakus ir grįsdami jos vertybėmis kasdienius savo sprendimus. „Lietuvos valstybę kuria Tauta“, – skelbia Konstitucijos antrasis straipsnis, tad kviečiu Tautą nelikti pasyviais mūsų šalies stebėtojais: būkite tais, kurių idėjos ir darbas kuria dar geresnę gyventi ir dirbti Valstybę.

Nuoširdžiai ir su pagarba -  

ERIKAS JURGUTIS,

Plungės apylinkės teismo pirmininkas

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Skaistė Sadonytė
Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja
Tel. 8 445 78592, 8 675 62447 
El. p. skaiste.sadonyte@teismas.lt 
https://plunges.teismai.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}