Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismas nagrinėja bylą dėl egzotiškos išvaizdos katinų konfiskavimo

Teismas nagrinėja bylą dėl egzotiškos išvaizdos katinų konfiskavimo
2021-06-14

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėjama didelių atgarsių visuomenėje sulaukusi istorija dėl dviejų katinių šeimos žinduolių (toliau – katinai) konfiskavimo iš jų šeimininkės.

Šiemet, teismo leidimu patekus į Kretingos rajono gyventojos gyvenamąsias patalpas, buvo paimti ir gyvūnų prieglaudoje apgyvendinti du katinai: servalas ir 3 kartos hibridas, kurių laikymas Lietuvoje, neturint leidimų iš Aplinkos apsaugos agentūros, yra neteisėtas.

Kretingos rajono gyventoja Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2021 m. balandžio 21 d. priimtu nutarimu pripažinta kalta dėl prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimo ir neteisėto saugomų rūšių laukinių gyvūnų laikymo. Administracinėn atsakomybėn patraukta moteris apskundė nutarimą teismui.

Šiandien, birželio 14 dieną, Kretingos rūmų teisėja Kristina Vorienė išklausė 8 000 Eur kainavusių katinų šeimininkės parodymų bei Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Teisės departamento Klaipėdos administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus atstovo pozicijos.

Nubausta Kretingos rajono gyventoja pripažino neturėjusi katinams laikyti reikalingų leidimų, sutiko su jai paskirta 30 Eur pinigine bauda ir jos neginčijo, tačiau prašė teismo grąžinti jai abu katinus. Savo prašymą moteris ir jos gynėjas grindė kelias argumentais: konfiskuoti gyvūnai neatitinka saugomų rūšių laukinių gyvūnų statuso Administracinių nusižengimų kodekso 303 straipsnio 2 dalies prasme, byloje nėra administracinio nusižengimo sudėties, taip pat pateikė kitus argumentus, dėl kurių, jų nuomone, katinai turėtų būti grąžinti juos įsigijusiai kretingiškei.

Dvi valandas trukusiame teismo posėdyje Kretingos rajono gyventoja detaliai papasakojo katinų įsigijimo istoriją, teigė buvusi apgauta ir patekusi į „juodosios rinkos“ spąstus. Vienas iš įsigytų katinų yra sergantis, jam reikalinga nuolatinė priežiūra, tad moteris, siekdama atgauti gyvūnų globą ir tinkamai pasirūpinti jų sveikata, nurodė bandžiusi (tačiau nesėkmingai) išpildyti keliamus reikalavimus – įgyti zoologijos sodo statusą. Moteris prašė teismo panaikinti gyvūnų konfiskavimą, nurodė, kad katinams jos gyvenamojoje vietoje sukurtos tinkamos sąlygos, paprašė teismo pridėti prie bylos nuotraukas, patvirtinančias, kad abu katinai yra socializuoti, draugauja su vaikais.

Posėdyje taip pat buvo apklaustas pareigūnas, organizavęs katinų paėmimą iš fizinio asmens gyvenamųjų patalpų. Liudytojas nurodė pradėjęs tyrimą gautos informacijos pagrindu, pasakojo, jog skaitė laikraščiuose publikuojamą informaciją apie egzotiškos išvaizdos katinus ir kruopščiai ruošėsi gyvūnų paėmimui iš jų šeimininkės.

Sekančiame teismo posėdyje, kuris vyks š. m. rugpjūčio 4 dieną, planuojama apklausti asmenį, kuris, kaip nurodė konfiskuotų gyvūnų šeimininkė, taip pat yra įsigijęs panašius katinus ir gavęs jiems laikyti reikalingus leidimus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Skaistė Sadonytė
Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja
Tel. 8 445 78592, 8 675 62447
El. p. skaiste.sadonyte@teismas.lt
https://plunges.teismai.lt/

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}