Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismas kretingiškei negrąžino katinių šeimos žinduolių

Teismas kretingiškei negrąžino katinių šeimos žinduolių
2021-10-12

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose išnagrinėtas administracinėn atsakomybėn traukiamos kretingiškės G A. skundas dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2021 m. balandžio 21 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje: pilietė G. A. buvo pripažinta padariusi administracinius nusižengimus už tai, kad pirko ir, neturėdama Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo, neteisėtai iš Rusijos įvežė į Lietuvą ir čia neteisėtai laikė du katinių šeimos žinduolius – servalą ir 3 kartos hibridą. Minėtai pilietei buvo paskirta subendrinta 60 Eur bauda su laukinio gyvūno ir laukinio gyvūno hibrido konfiskavimu.

Augintinių savininkė pripažino suklydusi

Administracinėn atsakomybėn patrauktos Gražinos Asipauskaitės atstovas pateiktu skundu teismo prašė panaikinti minėtą Aplinkos apsaugos departamento nutarimą administracinio nusižengimo byloje ir nutraukti administracinio nusižengimo teiseną. Teismo taip pat prašyta neskirti administracinio poveikio priemonės – laukinio gyvūno servalo patelės ir hibrido savanos katino konfiskavimo.

Teismo duomenimis, pilietė G. P. pripažino,  kad neteisėtai laikė laukinį gyvūną – servalo patelę bei hibridą – savanos katiną, ir, prieš įsigydama šiuos gyvūnus, nesikreipė į institucijas, kad išsamiai reikalavimus.

Moteris nurodė nežinojusi, kad savanos katinas pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus traktuojamas kaip hibridas, kurio laikymui nelaisvėje taikytini specialieji reikalavimai – manė, kad tai yra brangus egzotinės veislės katinas, kurį galima laikyti kaip gyvūną augintinį, ir prašė teismo šias bei kitas nurodytas aplinkybes vertinti kaip sąžiningo suklydimo, nepakankamo žinių ir teisinio raštingumo aspektą.

Aplinkos apsaugos departamentas teismui pateikė atsiliepimą į G. A. skundą, kuriame nurodė, kad su skundu nesutinka ir prašė skundo netenkinti.

Teisme buvo apklausti įvairūs liudytojai. Zoologijos sodo įkūrėjas pasisakė, kad priimtas sprendimas išvežti gyvūnus buvo skubotas ir perteklinis, pažymėjo, kad servalai yra lengvai prijaukinami.  Žinduolius gydęs veterinaras pažymėjo, kad gyvūnai buvo pripratę prie šeimininkės, procedūrų metu nereikėjo imtis papildomų atsargumo priemonių.

Teismo posėdžio metu kitas liudytojas paaiškino, kad turi tokias pačias kates, kaip ir pilietė G. A., tačiau aplinkos apsaugos inspektoriai jo kates pripažino domestikuotais gyvūnais ir jų nekonfiskavo.

Teismas skundą tenkino iš dalies

Teismas pilietės G. A. skundą tenkino iš dalies: nutraukė administracinio nusižengimo teiseną dėl Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 303 straipsnio 2 dalies; kitą nutarimo dalį paliko nepakeistą.

Teismas pasisakė, kad ANK 303 straipsnio 2 dalies pažeidimo sudėties nėra, todėl pilietė G. A. už šį nusižengimą negali būti traukiama administracinėn atsakomybėn.

Pateikto skundo dalies dėl administracinės teisenos nutraukimo pagal ANK 303 straipsnio 4 dalį ir 5 dalį teismas netenkino: pasisakė, kad pilietė pažeidė Prekybos taisyklių reikalavimus, Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą, 10 straipsnį, 2001 m. rugpjūčio 30 d. Komisijos Reglamento (EB) Nr. 1808/2001 47 straipsnį, todėl pilietės veiksmai tinkamai kvalifikuoti pagal ANK 303 straipsnio 4 dalį.

Pasisakydamas dėl ANK 34 straipsnio 6 dalies nuostatų taikymo, teismas nurodė, kad pagal esamą reglamentavimą nėra galimybės taikant ANK 34 straipsnio 6 dalies nuostatas netaikyti ginčo gyvūnų konfiskavimo, nes šių gyvūnų laikymas galimas tik turint kompetentingų institucijų leidimus.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
Kontaktai žiniasklaidai:
Skaistė Sadonytė
Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja
Tel. 8 445 78592, 8 675 62447 
El. p. skaiste.sadonyte@teismas.lt 
https://plunges.teismai.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}