Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

„Teismas – antrieji mano namai“, – teigia į pensiją išlydima ilgametė darbuotoja Irena Žutautienė

„Teismas – antrieji mano namai“, – teigia į pensiją išlydima ilgametė darbuotoja Irena Žutautienė
2020-11-09

Šiandien Plungės apylinkės teismo pirmininkas Erikas Jurgutis kolektyvo vardu pareiškė padėką ir pagarbą 44-erius metus teisme dirbusiai Plungės rūmų Raštinės biuro administratorei Irenai Žutautienei. Teismas – pirmoji ir paskutinė plungiškės darbovietė.

Plungės apylinkės teismo vardu reiškiame Jums nuoširdžią padėką ir pagarbą už ilgametį ir nuoširdų darbą – 44-erius darbo metus teisme. Buvote ir išliksite mūsų komandos dalimi, tad kviečiame ir toliau skleisti gerąją žinią apie Plungės apylinkės teismą ir čia dirbančius žmones. Linkime Jums sėkmės, naujų idėjų bei tikslų ir žemaitiškos tvirtybės juos įgyvendinti. Telydi sveikata, artimųjų palaikymas, meilė savo miestui bei pagarba savo šaliai“, – šiais žodžiais į ilgametę darbuotoją šiandien kreipėsi Plungės apylinkės teismui vadovaujantis Erikas Jurgutis. Pagarbą į pensiją išeinančiai darbuotojai taip pat išreiškė teismo pirmininko pavaduotojas Vaidas Gasiūnas, teismo kancleris Juozas Kaminskas, teisėjai, teisėjų padėjėjai bei teismo administracijos darbuotojai.

Pagalba teisme – nuo pirmųjų darbo dienų

Dirbti tuometiniame Plungės rajono liaudies teisme Irena Žutautienė pradėjo 1976 metų rugsėjo 20 dieną – pabaigusi tuometinę Plungės pirmąją vidurinę mokyklą (dabar – Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija). Moteris dar ir šiandieną prisimena pirmąsias savo darbo dienas: savarankiškai mokėsi naudotis jai suteikta rašymo mašinėle, kompiuterių nebuvo, teko daug rašyti ranka.

Už tuomet patirtą bendrystės dovaną Irena Žutautienė iki šiol jaučia padėką pirmiesiems savo kolektyvo nariams. O jų 1976-aisiais buvo tik aštuoni: teisme dirbo du teisėjai, dvi posėdžių sekretorės, raštinės vedėja, teismo vykdytojas, valytoja ir ji pati, dirbusi sekretore-mašininke. Šis pareigybės pavadinimas keitėsi kelis kartus: sekretorė-mašininkė, teismo raštinės specialistė, teismo sekretorė, nuo 2018 m. sausio 1 d. iki šios dienos – administratorė. Per keturiasdešimt ketverius metus keitėsi ir teismo pavadinimas: Plungės rajono liaudies teismas buvo pervardintas į Plungės rajono apylinkės teismą, įstaiga 2018 metais reorganizuota į Plungės apylinkės teismą, kurį šiuo metu sudaro Kretingos, Palangos, Skuodo ir Plungės rūmai.

Į pensiją išeina lydima gerų prisiminimų

Irenai Žutautienei per keturiasdešimt ketverius metus teko dirbti su penkiais teismo pirmininkais: Albinu Antanu Korniku, Danguole Martinavičiene, Aušra Volskyte, Vaidu Gasiūnu ir Eriku Jurgučiu. Visus juos darbuotoja mini tik gerais žodžiais: „Buvau išgirsta, išklausyta, prireikus, sulaukdavau pagalbos. Esu nuoširdžiai dėkinga savo vadovams ir visiems kolektyvo nariams – rūpestingiems ir draugiškiems žmonėms. Kolegų gerumas – įsimintiniausia, ką man teko patirti dirbant teisme“.

Teismo darbuotoja šiandien mini savo gimtadienį, šįvakar atsisveikina su darboviete, o rytoj džiaugsis užtarnauta pensija. „Drąsiai teigiu, kad teismas yra antrieji mano namai. Nuo 1976 metų niekada neturėjau noro keisti darbą: puikiai jaučiausi savo darbovietėje ir didžiavausi čia dirbanti. Apie teismą mane lydės tik puikiausi prisiminimai, linkiu sėkmės visiems čia dirbusiems, dirbantiems ir tiems, kurie dar dirbs“, – teigia ilgametė Plungės apylinkės teismo darbuotoja Irena Žutautienė.

2008 metais, švenčiant Lietuvos Respublikos teismų įsteigimo 90 metų jubiliejų, Irena Žutautienė teismo pirmininko įsakymu už ilgametį, nuoširdų ir nepriekaištingą darbą buvo apdovanota Lietuvos Respublikos teismų įsteigimo 90-ties metų jubiliejaus atminimo medaliu. Šia proga iš Teisėjų tarybos taip pat gavo padėką.

2016 metais Irenai Žutautienei taip pat buvo skirta teismo pirmininko padėka 40 metų darbo sukakties proga. Šiandien ilgametę darbuotoją padėkos raštu pagerbė Plungės apylinkės teismo pirmininkas Erikas Jurgutis.

 

Erikas Jurgutis, Plungės apylinkės teismo pirmininkas:

  • Irena Žutautienė – ilgiausią darbo stažą Plungės apylinkės teisme turinti darbuotoja, įvertiname jos ištikimybę ir atsidavimą savo pareigoms ir visai teismų sistemai, reiškiame už tai nuoširdžią padėką. Galime didžiuotis ir kitais ilgamečiais darbuotojais, kurie teisme dirba po trisdešimt metų ir daugiau: Kretingos rūmų raštinės darbuotoja Aušra Tamošauskiene bei kitais.  
  • Žmogus yra didžiausia kolektyvo vertybė: nuo kiekvieno darbuotojo priklauso teismo veiklos rezultatyvumas, visuomenės pasitikėjimas teismais, vidinio administravimo kokybė. Plungės apylinkės teisme šiuo metu dirba 81 asmuo: 16 teisėjų, 44 valstybės tarnautojai bei 21 pagal darbo sutartis dirbantis specialistas. Darbuotojų amžiaus vidurkis – 46 metai. Jauniausiam kolektyvo nariui – 25 metai, vyriausiam – virš 65 metų. Įvertiname ilgamečių darbuotojų patirtį ir indėlį, jaunų ir naujų kolektyvo narių idėjas bei darbštumą. Didžiuojamės, kad Plungės apylinkės teisme išugdytas ne vienas gabus teisininkas – savo karjerą pradėję nuo darbo teismo administracijoje ar nuo teisėjo padėjėjo pareigų, šiandien dalis kolektyvo narių teisingumą vykdo teisėjo pareigose.
  • Ugdome darbuotojų pilietiškumą ir motyvaciją prisidėti prie teismo paskirties – teisingumo vykdymo, taip pat kviečiame visus darbščius ir sąžiningus asmenis dalyvauti skelbiamuose konkursuose į laisvas Plungės apylinkės teismo valstybės tarnautojų pareigas.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Skaistė Sadonytė
Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja
Tel. 8 445 78592, 8 675 62447 
El. p. skaiste.sadonyte@teismas.lt 
https://plunges.teismai.lt

 

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}