Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teisėjų tarybos posėdyje pristatyta 2021-ųjų teismų veiklos ataskaita

Teisėjų tarybos posėdyje pristatyta 2021-ųjų teismų veiklos ataskaita
2022-03-25

Šiandien visi tiesiogiai stebėję Teisėjų tarybos (TT) posėdį galėjo išgirsti 2021 m. teismų veiklos rezultatų pristatymą. Ataskaitą pristačiusi TT pirmininkės pavaduotoja Egidija Tamošiūnienė daug dėmesio skyrė teisėjų korpuso pokyčiams, neteisėtos migracijos byloms, nuotoliniams posėdžiams ir susitikimams, bausmių politikos švelnėjimui ir kt.

„2021-aisiais antrus metus iš eilės gyvenome kitaip. Kitaip dirbome, turėjome keisti savo kasdienius įpročius tiek darbe, tiek ir už jo ribų, – rašoma ataskaitos įžangos žodyje. – Nuotolinis darbas jau nekėlė iššūkių: nuotoliniai posėdžiai ir darbiniai susitikimai tapo neatskiriama teismų darbo dalimi – jų per praeitus metus įvairiomis nuotolinio darbo organizavimo priemonėmis surengta beveik 40 000.“

Tiesioginės įtakos teismų darbui turėjo ir padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje: daugiau kaip 4000 neteisėtai sieną kirtusių asmenų likimai tapo tūkstančiais bylų Lietuvos teismuose. Nors ataskaitos duomenys rodo, kad bendras bylų skaičius sumažėjo ir jų 2021-aisiais jau buvo mažiau nei 200 000, kai kuriems apylinkių ir administraciniams teismams teko susidurti su gerokai dėl migrantų antplūdžio išaugusiais darbo krūviais, teismams teko imtis veiksmų siekiant paskirstyti bylas ir užtikrinti nenutrūkstamą kitų bylų nagrinėjimą.

Kai kuriems teismams teko dirbti ne visu pajėgumu, o žmogiškųjų išteklių trūkumą kompensuoti padidintu kai kurių teisėjų darbo krūviu: metų pabaigoje buvo matyti, kad bylas nagrinėjo 10 procentų mažiau teisėjų, nei buvo numatyta, t. y. 2021-ųjų pabaigoje iš beveik 800 teisėjų etatų tik 721 buvo užimtas, teisėjų korpusą papildė tik 12 asmenų (2020 m. – 26, 2019 m. – 32), o paliko net 8 (2020 ir 2019 m. – po 7).

Apsunkintos darbo sąlygos nesutrukdė kokybiškai vykdyti teisingumo: iš visų Lietuvos teismuose priimtų sprendimų tik 2,1 proc. buvo pakeisti arba panaikinti, o Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė tik 10 sprendimų bylose prieš Lietuvą, kai anksčiau jų būdavo net pora dešimčių daugiau.

Net ir karantino sąlygomis teismai rūpinosi į teismus besikreipiančiais asmenimis: 17-os teismų psichologų komanda padėjo teisėjams apklausti ir dirbo su beveik 1500 žmonių, o penkmetį mininti teismų savanorių tarnyba pagalbą teikė jau net 13-oje teismų.

Ataskaitoje taip pat gausu informacijos apie teismų sistemos žmonių profesinį tobulėjimą, apie tai, kaip ir kiek buvo matomi teismų darbai viešojoje erdvėje, kokia buvo teismų teikiamų paslaugų kokybė, kiek dėmesio skirta asmens duomenų apsaugai, kaip buvo finansuojama teismų veikla ir administruojami teismų veiklos gerinimo projektai.

Ataskaitą galima rasti ČIA.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. 8 647 17517
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai 

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}