Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Plungės apylinkės teisme įvyko Tarpžinybinis pasitarimas

Plungės apylinkės teisme įvyko Tarpžinybinis pasitarimas
2019-11-25

 

2019-11-22 Plungės apylinkės teisme organizuotas Tarpžinybinis pasitarimas, kurio tikslas – aptarti su nepilnamečių apklausų organizavimu ir jų vykdymu susijusius klausimus. Pasitarime dalyvavo Plungės apylinkės teismo teisėjai, Klaipėdos apygardos ir Plungės apylinkės teismo psichologai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros bei Plungės rajono Policijos komisariato atstovai.

Organizuotame pasitarime diskusijos dalyviai dalinosi savo patirtimi ir įžvalgomis ikiteisminio tyrimo apklausų, kuriose dalyvauja nepilnamečiai, klausimais, aptarė kylančias problemas, ieškojo sprendimų dėl apklausų organizavimo ir vykdymo proceso gerinimo.

Nuo 2018 m. liepos 1 d., atsiradus pakitimams Baudžiamajame kodekse nustatyta, kad į mažamečio liudytojo ar mažamečio nukentėjusiojo apklausą visuomet, taip pat į nepilnamečio liudytojo ar nepilnamečio nukentėjusiojo apklausą dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos ar nepilnamečio įtraukimo į prostituciją arba kitais atvejais, kai to prašo proceso dalyviai arba ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar ikiteisminio tyrimo teisėjo iniciatyva, privalo būti kviečiamas psichologas, kuris padeda apklausti nepilnametį, atsižvelgdamas į jo socialinę ir psichologinę brandą.

Teismo psichologo pagrindinė funkcija – profesionali ir kokybiška nepilnamečio vaiko apklausa, kurios metu svarbu ne tik padėti teisininkams surinkti reikiamą informaciją apie įvykį, bet ir labai svarbu padėti vaikui teisminiame procese jaustis saugiai, apsaugoti jį nuo antrinio traumavimo. Tam būtinas prokurorų, teisėjų, vaiko teisių apsaugos specialistų, psichologo ir kitų specialistų glaudus bendradarbiavimas.

Šiuo metu Plungės apylinkės teisme dirbančio psichologo darbą sudaro ne tik dalyvavimas ikiteisminio tyrimo apklausose, bet ir dalyvavimas Civilinėse bylose, padedant teisėjams išklausyti vaiko nuomonę vaiko bendravimo su atskirai gyvenančiu vienu iš tėvų, jo gyvenamosios vietos nustatymo ar kitais svarbiais jam klausimais.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Dovilė Godelytė

Plungės apylinkės teismo vyriausioji specialistė (teismo psichologė),

laikinai einanti (atstovo spaudai) pareigas

Tel. (8 460) 30 046

El. p. dovile.godelyte@teismas.lt

https://plunges.teismai.lt/

 

 

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}