Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

PLUNGĖS APYLINKĖS TEISMAS BUVUSIO TEISĖJO CIVILINĮ IEŠKINĮ TENKINO TIK IŠ DALIES

PLUNGĖS APYLINKĖS TEISMAS BUVUSIO TEISĖJO CIVILINĮ IEŠKINĮ TENKINO TIK IŠ DALIES
2021-03-24

Šiandien, kovo 24 dieną, Plungės apylinkės teismas paskelbė sprendimą byloje dėl buvusio teisėjo ieškinio Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijai, Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai ir Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Daugiau nei dvidešimt metų teisėju dirbęs ir po konflikto su sutuoktine iš teisėjo pareigų atleistas pilietis prašė jo naudai priteisti 100 tūkst. Eur neturtinės žalos ir 2 200 Eur turtinės žalos. Teismas savo sprendimu visiškai tenkino turtinės žalos ieškinį, o neturtinės žalos ieškinį tenkino tik iš dalies – priteisė 5 tūkst. Eur neturtinę žalą.

2016 m. lapkričio 27 d., po tuomet teisėjo pareigas ėjusio piliečio konflikto su sutuoktine, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjas pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kitą dieną ikiteisminį tyrimą teisėjo atžvilgiu pradėjo generalinis prokuroras. 2017 m. sausio 6 d. Teisėjų taryba patarė Lietuvos Respublikos prezidentei atleisti teisėją iš pareigų nustačiusi, kad teisėjas, būdamas neblaivus, inicijavo konfliktą su sutuoktine, nesugebėjo šio konflikto išspręsti taikiai ir mandagiai, todėl sutuoktinė paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą. Lietuvos Respublikos prezidentas 2017 m. sausio 6 d. dekretu atleido teisėją iš pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

2017 m. spalio 10 d. Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu buvęs teisėjas pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo savo sutuoktinei, piliečiui paskirta laisvės apribojimo vieneriems metams bausmė, įpareigojant be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos. Lietuvos apeliacinis teismas 2018 m. vasario 28 d. nutartimi apeliacinius skundus patenkino tik iš dalies.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2018 m. gruodžio 20 d. nutartimi panaikino Panevėžio apygardos teismo nuosprendį ir Lietuvos apeliacinio teismo nutartį ir baudžiamąją bylą nutraukė. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padarė išvadą, kad, priimant pareiškimą iš teisėjo sutuoktinės, pradedant ikiteisminį tyrimą bei vertinant įrodymus byloje, buvo padaryti esminiai Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai, kuriais buvo suvaržytos įstatymų garantuojamos kaltinamojo teisės, ir tai sutrukdė teismui išsamiai ir nešališkai išnagrinėti bylą. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis, kuria baudžiamoji byla nutraukiama, nepakeitė ir nepanaikino piliečio atleidimo iš teisėjo pareigų pagrindo ir su tuo susijusių pasekmių.

Buvęs teisėjas Plungės apylinkės teismui pateikė civilinį ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Dėl nustatytų pažeidimų, galimybių dirbti pagal išsilavinimą ir turėtą profesinę kvalifikaciją netekimo, dėl neteisėto nuteisimo, dalykinės reputacijos praradimo ir kitų ieškinyje nurodytų aplinkybių buvęs teisėjas prašė priteisti 100 tūkst. Eur neturtinę žalą. Lietuvos Respubliką atstovaujanti Teisingumo ministerija atsiliepimu prašė reikalavimą dėl neturtinės žalos atlyginimo patenkinti iš dalies, nustatant pagrįstą ir teisingą neturtinės žalos atlyginimą. Lietuvos Respubliką atstovaujantys Generalinė prokuratūra ir Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas buvusio teisėjo ieškinį prašė atmesti.

Civilinę bylą pagal ieškovo ieškinį nagrinėjo Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėja Aušra Barškietytė, Kretingos rūmuose dirbanti nuo 2020 m. birželio mėnesio.

Byloje nustatyta, kad piliečio atžvilgiu nuo 2016 m. lapkričio 27 d. iki 2019 m. sausio 9 d. nepagrįstai buvo vykdomas baudžiamasis persekiojimas, ieškovas buvo nepagrįstai kaltinamas ir nuteistas, bausmę atliko nuo 2018 m. kovo 21 d. iki 2019 m. sausio 9 d.

Plungės apylinkės teismas 2021 m. kovo 24 d. sprendimu nurodė, kad dėl šių ir kitų aplinkybių ieškovas patyrė emocinių išgyvenimų, kurie turėjo įtakos jo sveikatos būklei ir gyvenimo kokybei, asmeniniam ir profesiniam gyvenimui. Pasak teismo, ieškovo atleidimas iš teisėjo pareigų sukėlė reikšmingas teisines pasekmes: asmuo neteko pareigų, neteko teisės dirbti teisėju penkerius metus, neteko teisės į valstybinę pensiją, neteko teisės užsiimti daugelio teisinių institucijų profesine veikla (tarp jų – dvejus metus užsiimti advokato profesine veikla). Teismas padarė išvadą, kad ieškovo neturtinio pobūdžio praradimai yra pakankamai reikšmingi. Pareikštas 100 tūkst. Eur ieškinys tenkinamas iš dalies – buvusiam teisėjui priteisiamas 5 000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus.

 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
Kontaktai žiniasklaidai:
Skaistė Sadonytė
Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja
Tel. 8 445 78592, 8 675 62447 
El. p. skaiste.sadonyte@teismas.lt 
https://plunges.teismai.lt

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}