Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Plungės apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Lietuvos teismai teikė nemokamas teisines konsultacijas

Lietuvos teismai teikė nemokamas teisines konsultacijas
2021-10-30

Spalio 25 d. Konstitucijos ir Europos teisės dienos proga 19-oje Lietuvos teismų jau šeštus metus iš eilės vyko nemokamos teisinės konsultacijos „Jūs klausiate – mes atsakome!“

Dėl situacijos, susijusios su COVID-19 plitimu, ir tam, kad būtų apsaugoti ne tik konsultacijas teikiantys Lietuvos teismų darbuotojai, bet ir besikreipiantys pagalbos žmonės, nemokamos teisinės konsultacijos jau antrus metus iš eilės buvo teikiamos nuotoliniu būdu – Lietuvos teismų nurodytais telefono numeriais.

Lietuvos teismai šiemet sulaukė daugiau nei 200 norėjusių pasikonsultuoti asmenų skambučių.

Plungės apylinkės teisme sulaukta klausimų apie ieškinio pateikimą, gyvenamųjų patalpų administratorius, taip pat apie COVID-19 ir galimybių pasą.

Į Šiaulių apylinkės teismą žmonės skambino dėl paveldėjimo, turto nuosavybės klausimų, santuokos nutraukimo, žalos atlyginimo, teismo sprendimo vykdymo užtikrinimo, kompensacijų už komunalines paslaugas ir kt. klausimų. Paskambinusius į Šiaulių apygardos teismą labiausiai domino žemės nuoma, netinkamos švietimo paslaugos, vartotojų teisės ir kt.

Kauno apylinkės teisme gyventojus labiausiai domino klausimai, susiję su paveldėjimu, santuokos nutraukimu ir turto padalijimu, išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimu, žalos atlyginimu, kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros – sąlygų sušvelninimu ir kt.

Daug skambučių sulaukta ir Panevėžio apylinkės teisme. Čia gyventojus, kaip ir kituose teismuose, daugiausia domino civilinės teisės klausimai: paveldėjimas, galimybė tėvams prisiteisti išlaikymą iš savo vaikų, santuokos nutraukimas, asmens globos sąlygos, skolos priteisimas ar atidalijimas, žemės nuosavybės klausimai, laidojimo išlaidų priteisimas, nekilnojamojo turto įkeitimas ir kt. Į Panevėžio apygardos teismą žmonės skambino dėl privačios nuosavybės gynimo klausimų, dovanojimo sutarčių, turto padalijimo ir kt.

Vilniaus miesto ir Vilniaus regiono apylinkės teismuose žmones daugiausia domino klausimai, susiję su nekilnojamuoju turtu, – leidimai parduoti ir įkeisti turtą, rangos darbai, statybos padarinių pašalinimas, žalos sveikatai atlyginimas, ieškinio senatis, santuokos nutraukimas, paveldėjimas, vartotojų teisės, juridinę reikšmę turinčių faktų (giminystės) nustatymas. Paskambinusius į Vilniaus apygardos teismą labiausiai domino šeimos santykiai, paveldėjimas, ieškinio pateikimas ir kt.

Klaipėdos apylinkės ir apygardos teismuose gyventojams taip pat buvo aktualiausi paveldėjimo, santuokos nutraukimo, nekilnojamojo turto klausimai; taip pat viešumo principo pažeidimas, sprendimų apskundimo tvarka, žemės teisė, ginčai su kaimynais, giminaičiais ar kitais asmenimis, mediacija, skolų išieškojimas ir kt.

Marijampolės apylinkės teisme gyventojai telefonu konsultavosi dėl paveldėjimo tvarkos šeimos teisės srityje (dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo su vaiku tvarkos, išlaikymo vaikui ir kt.), dėl naudojimosi Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalu, rašytinių dokumentų (įrodymų) teikimo tvarkos nagrinėjamoje byloje ir kt.

Tauragės apylinkės teisme gyventojus daugiausia domino nepilnamečių vaikų išlaikymo ir bendravimo tvarka, santuokos nutraukimas, notaro veiksmai, mediacijos taikymas sprendžiant ginčą neteismine tvarka, žemės padalijimas ir kt.

Alytaus ir Utenos apylinkės teismuose žmones labiausiai domino šeimos ir turtiniai klausimai.

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme, Vilniaus apygardos ir Regionų apygardos administraciniuose teismuose žmonės domėjosi dėl statybų leidimo ginčijimo, dėl Registrų centro sprendimų apskundimo, dėl valstybinės įmonės „Regitra“ sprendimų ir kt.

Visuose Lietuvos teismuose šiemet daugiausia sulaukta paveldėjimo teisės ir skyrybų klausimų. Taip pat gyventojus domino darbo teisė, nekokybiškų gydymo paslaugų suteikimas, pasitaikė netgi tarptautinės teisės klausimų.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Silvija Smolskaitė
Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
tel. nr. +370 68 449 036
el. p. komunikacija@teismai.lt   
www.teismai.lt   
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}